Stankoviću crveno-beli došli glave VIDEO

Izvor: B92, 22.Feb.2024, 23:52

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u osminu finala Lige konferencije, pobedom nad Ferencvaroš ukupnim rezultatom 2:0.

Tim iz Pireja je, nakon atinskih 1:0, od ekipe, koju predvodi Dejan Stanković, bolji bio i u Budimpešti istim rezultatom.

Jedini gol postigao je Ajub El Kabi iz penala u 45. minutu meča.

Crveno-beli su mogli i ranije da dođu do prednosti, ali El Kabi i Konstantinos Fortunis nisu bili precizni.

Olimpijakos je rutinski sačuvao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prednost, a priliku da duplira prednost imao je u 84. minutu Stevan Jovetić.

Inače, na startu drugog poluvremena, Stanković je u igru uveo Aleksandra Pešića, koji nije uspeo da se upiše u strelce.

Dalje je prošao i belgijski Rojal Union, koji je nakon 2:2 na svom terenu, savladao Ajntraht u Frankfurtu sa 2:1.

Strelci za goste bili su Puertas u 47, odnosno Ekert Ajensa u 80, da bi jedini gol za nemački tim postigao Dina Ebimbe u 88. minutu.

Molde je nakon pobede od 3:2 u Norveškoj, ekipu Legije, za koju nastupa Radovan Pankov, savladao je i u Varšavi rezultatom 3:0.

Golove su postigli Gulbrandsen u drugom i 67, odnosno Hestad u 20. minutu.

Šturm je kao gost bio bolji od Slovana, za koji brani Milan Borjan – 1:0.

Tim iz Graca je nakon 4:1 iz prvog susreta, ovoga puta slavio zahvaljujući golu Biereta u 52. minutu.