Stanković za B92: Šokirani smo

Izvor: B92, 14.Apr.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stanković za B92: "Šokirani smo"



Prekid milanskog derbija u četvrtfinalu Lige šampiona šokirao je javnost, ali i igrače oba kluba. Reprezentativac SCG Dejan Stanković kaže za B92 da još uvek ne može da poveruje da su navijači njegovog kluba napravili takav incident.

"Nismo očekivali nešto ovakvo. Ako stavite na jednu stranu fudbal, utakmica može da se izgubi i dobije, ili igra nerešeno, ispadne se iz Lige šampiona, nije strašno, ispali smo od ekipe koja je najbolja u Evropi i svetu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ".

Stankvoić upozorava da su huligani na taj način ugrozili i nastup kluba u Evropi sledeće sezone.

"Ovim je stavljen pod znak pitanja naš budući nastup u Evropi. Posle ovoga što se u utorak dogodilo verovatno će ljudi iz UEFA oštro kazniti Inter. Svi ćemo platiti, uprava, igrači i navijači. Ako se dogodi ono što se priča, da nas na godinu dana eliminišu iz Evrope, to bi bilo ravno katastrofi".

Na treningu u sredu igrači Intera nisu komentarisali događaje od prethodne večeri, ni one na terenu, niti divljanje na tribinama.

"Danas je na treningu atmosfera bila kao uvek posle velikog poraza - dođe se na trening, odradi u tišini i ode što pre. Želimo da ovo što pre prođe, bez obzira šta će UEFA odlučiti, mi moramo završiti Seriju A na trećem mestu i svakako osvojiti Kup Italije, da bar nešto pozitivno izvučemo iz ove sezone".

Prekid koji su izazvali najvatreniji navijači "nerazura" bacio je u drugi plan sve vezano za fudbal u dvomeču velikih milanskih rivala. Istovremeno, pojačan je strah pred gostovanje Liverpula u Torinu.

"U drugi plan je pala utakmica, rezultat, gol, sve vezano za fudbal. Priča se samo o onome štio se događalo u tih pola sata. Zaboravljena je i prva i druga utakmica. To o čemu se priča za Torino ja želim da se ne desi. Italija je već pala u senku ružnih događaja i navijačkih ekscesa. Ponavljam, voleo bih da se ne desi, ali sam čuo da je u Torinu već bilo tuče sa navijačima Liverpula. Nije moje da to komentarišem, ali moram reći da to šteti i meni i svima koji se u Italiji bave fudbalom".

Evropska fudbalska unija najavila je da će konačnu odluku o sudbini Intera doneti u petak.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.