Stadion Santjago Bernabeu menja ime u Majkrosoft?

Izvor: Blic, 25.Okt.2013, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stadion Santjago Bernabeu menja ime u Majkrosoft?

Slavni stadion madridskog Reala, koji nosi ime Santjago Bernabeu po svom nekadašnjem predsedniku, uskoro bi mogao da promeni ime.

Prema pisanju "El Konfidentala", u toku su pregovori između američke kompanije Majkrosoft i "kraljevskog kluba", koji uključuju i mogući privremeni prenos prava na ime stadiona firmi Bila Gejtsa.

Da li će se novi stadion jednostavno zvati "Majkrosoft", ili će biti uvedena neka kombinacija, poput "Vindouz Santjago Bernabeu", u ovom trenutku >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nije poznato. Ali, može da se nasluti koliko će novca dobiti Real, i to samo ako se podsetimo da je Mančester siti od kompanije Itihad Ervejz potpisao desetogišnji ugovor na čak 600 miliona dolara kojim je predviđeno da taj avio-prevoznik ima prava na ime stadiona (sada se zove "Itihad") i na sponzorstvo na dresovima.

Stadion Santjago Bernbau, ovakav kakav je i danas, nosi to ime od 4. januara 1955, kada je i pušten u rad. Kapacitet mu je 85.454 mesta, a prema ovogodišnjem programu za razvoj, ulaganje u njega, vredno 400 miliona evra, trebalo bi da podigne kapacitet na 90.000, kao i da unapredi sve ono što ljubitelji Reala i fudbala mogu da koriste na ovom sportskom objektu.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Stadion Santjago Bernabeu menja ime u Majkrosoft?

Izvor: Dzungla.org, 25.Okt.2013

Slavni stadion madridskog Reala, koji nosi ime Santjago Bernabeu po svom nekadašnjem predsedniku, uskoro bi mogao da promeni ime.. OpširnijeBlic

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.