Izvor: MozzartSport.com, 07.Maj.2021, 23:18

Šta uradi Njukasl na King Paueru! Šou hobotnice Dubravke, Lester još od Liverpula niko nije ovako ponizio (VIDEO)

Malo je falilo da bude potpuni debakl, a onda umalo da vidimo potpunu dramu

Njukasl je siguran učesnik Premijer lige za takmičarsku 2021/22, a način na koji je to učinila ekipa Stiva Brusa je krajnje spektakularan! Fudbaleri Lestera niko nije ovako ponizio na King Pauer stadionu još od decembra 2019. godine kada su Redsi slavili sa 4:0. Večeras je Njukasl bio nadomak identičnog uspeha, ali su Mark Olbrajton i Keleči Iheanačo sprečili potpunu bruku i umalo najavil neviđenu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << dramu. Razlika je u tome što je Liverpul bio u šampionskom naletu, a Njukasl se do danas grčevito borio za opstanak - 4:2 (2:0).

Spektakularan fudbal igrali su večeras fudbaleri Njukasla! Zaista ništa ni blizu nismo videli od njih u još jednoj mučnoj i turbulentnoj sezoni, a ovo može da bude samo podsticaj za njih da od jeseni izrastu u tim za Evropu, ko će ga znati...

Iako su veče obeležili Džo Vilok koji je postigao gol u svojoj petoj uzastopnoj ligaškoj utakmici, te Kalum Vilson sa dva pogotka večeras, strašno važan u ovoj pobedi bio je i golman Martin Dubravka. Odlični čuvar mreže je posle Vilokovog pogotka u 22. minutu imao fenomenalnu intervenciju posle udarca glavom Veslija Fofane čime je sprečio izvestan pogodak koji bi verovatno okrenuo utakmicu naopačke. Ovako, Dubravka je samo dao krila saigračima da krenu napred i pojure jednu od najubedljivijih pobeda u poslednje vreme.

Nedugo posle Vilokovog novog pogotka čime je nastavio respektabilan niz, u listu strelaca upisao se Pol Damet. Nebeski skok Velšanina pored dvojice protivničkih igrača i asistencija za Meta Ričija koji ga je pogodio u trepavicu.

Dubravkin šou na gol crti nastavio se ubrz pošto je do kraja prvog poluvremena odbranio još dve stopostotne šanse! Prvo Kelečiju Iheanaču kada je vrhovim prstiju izbacio loptu, a zatim i Džejmiju Vardiju posle njegovog udarca pod prečku!

Ponovo su Dubravkine intervencije poslužile kao stimulans za Svrake da napadnu rivala i dodatno uvećaju vođstvo. E, tada je na scenu stupio Kalum Vilson koji je sa nova dva pogotka za tačno deset minuta rešio utakmicu. Prvo posle loše reakcije Lesterove odbrane, a onda i nakon odbitka kada je samo vratio loptu u mrežu.

Neverovatan rasplet mogla je utakmica da dobije u završnih petnaestak minuta. Prvo je Olbrajton stigao do naizgled počasnog gola, da bi Iheanačo naterao vodu u uši protivniku i probudio tračak nade da bi moglo da se desi čudo. U drugom minutu nadoknade Ajoze Perez bio je nadomak novog pogotka, ali je ponovo Dubravka fantastično reagovao i sprečio potpunu dramu na kraju.