Srpski strelci najbolji u Sloveniji

Izvor: RTS, 17.Jan.2010, 23:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativci Srbije u streljaštvu osvojili su tri pojedinačne titule i ukupno devet medalja u konkurenciji strelaca iz 12 zemalja na međunarodnom turniru "Velika nagrada grada Ruše" u Sloveniji.

Pobedili su Aranka Binder puškom i Zorana Arunović i Damir Mikec pištoljem, srebrom su se okitili Dragan Marković i Katarina Biserčić puškom i Andrija Zlatić pištoljem, dok su bronze osvojili Bobana Veličković i Dimitrije Grgić pištoljem i Ivana Maksimović puškom. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Sva finala obeležile su sjajne serije srpskih strelaca. U gađanju pištoljem Grgić je sa 102,4 kruga u dodatnih deset dijabola skočio sa petog mesta do bronze, pridruživši se na postolju Mikecu i Zlatiću.

Ovim oružjem Arunović je u finalu "ubila" 101 krug i sa trećeg mesta došla do zlata. Sa 97,2 kruga u plej ofu Veličković se sa četvrtog mesta popela na treću poziciju.

Blistala je u plej ofu i mlada Nišlijka Katarina Biserčić vazdušnom puškom. Sa najboljim finalom od 103,5 krugova sa sedmog mesta došla je do srebra i našla se na postolju sa drugaricama iz reprezentacije, pobednicom Arankom Binder, koja je imala 103,3 kruga u finalu i trećeplasiranom Ivanom Maksimović, koja je bronzu sačuvala za 0,2 kruga, jer je treće finale po vrednosti imala četvrtoplasirana Lidija Mihajlović (102,6).

Dragan Marković je vazdušnom puškom dobrim finalom takođe popravio poziciju. Sa 102,7 krugova sa trećeg mesta došao je do srebra.

U ekipnoj konkurenciji drugog dana takmičenja Srbija je od četiri titule osvojila tri, a slavile su obe ekipe puškom solidnim rezultatima. Muškarci su imali 1.777 krugova, sedam manje od državnog rekorda, a žene 1.184, dva manje od državnog rekorda.

Muška reprezentacija pištoljem pobedila je sa 1.737 krugova (državni rekord je 1.746), dok su seniorke ovim oružjem bile druge sa 1.124 kruga (rekord Srbije 1.148).

Srbija je i prvog dana osvojila devet medalja (3 - 3 - 3), a Zorana Arnović je slavila dva puta u dva dana.

Rezultati "Velike nagrade Ruša":

vazduna puška, muškarci: 1. Šidi (Mađarska) 701,3 (597), 2. Dragan Marković (Srbija) 697,7 (595), 3. Rajzer (Austrija) 696 (595)

ekipno: 1. Srbija 1.777 (Marković 595, Pletikosić 592, Stefanović 590), 2. Mađarska 1.768, 3. Hrvatska 1.766.

žene: 1. Aranka Binder (Srbija) 499,3 (396), 2. Katarina Biserčić (Srbija) 498,5 (395), 3. Ivana Maksimović (Srbija) 497,8 (396)

ekipno: 1. Srbija 1.184 (Mihajlović 395, Binder 397, Arsović 393), 2. Slovenija 1.177, 3, Hrvatska 1.170.

vazdušni pištolj, žene: 1. Zorana Arunović (Srbija) 481 (380), 2. Marović (Hrvatska) 479,9 (383), 3. Bobana Veličković (Srbija) 476,2 (376)

ekipno: 1. Hrvatska 1.133, 2. Srbija 1.124, 3. Slovenija 1.098.

muškarci: 1. Damir Mikec (Srbija) 682,9 (584), 2. Andrija Zlatić (Srbija) 679,7 (579), 3. Dimitrije Grgić (Srbija) 676,4 (574)

ekipno: 1. Srbija 1.737 (Mikec 584, Grgić 574, Zlatić 579), 2. Hrvatska 1.712, 3. Slovenija 1.704 kruga.