Srpkinje nadigrale Amerikanke

Izvor: Sportski Žurnal, 14.Avg.2011, 12:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – SAD 3:1 (25:12, 17:25, 25:23, 25:15)
Dvorana: „Park Areni Komaki”. Gledalaca: 2.900. Sudije: Magdi Ali Hafez (Egipat) i Taufik Budaja (Tunis). Trajanje meča: 89 minuta.
SRBIJA: Lazarević, Brakočević 22, Malagurski 14, Krsmanović 10, Malešević, Molnar 6, Antonijević, Vesović, Ognjenović 1, Ninković, Rašić 13, Ćebić (libero). Trener: Zoran Terzić.
SAD: Berg 4, Dejvis, Boun 6, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << A. Glas, Tamas, K. Glas, Larson 6, Metkalf, Tom 9, Akinradevo 12, Hodž 11, Huker 10. Trener: Hju Mekačon.

Briljantnom igrom izabranice Zorana Terzića savladale su aktuelnog pobednika Grand Prija, selekciju SAD, u utakmici, u kojoj su Amerikanke bile potpuno nadigrane.
Prvi set je doneo izvanrednu igru Srbije, koja je došla do prednosti, prepustivši Amerikankama samo 12 poena. U drugom setu je usledio odgovor SAD, pa je već sredinom seta bilo izvesno da će rezultat u setovima izjednačen.
Najveća borba se vodila u trećem setu. Rezulatska neizvesnost je trajala finiša, kada je Srbija posle drugog tehničkog odmora napravila razliku i potom stigla do četiri vezane set lopte. Iskoristila je Srbija tek četvrtu za novo vođstvo.
U četvrtom setu na terenu je postojao samo jedan tim – Srbija. Sve je izabranicama Zorana Terzića polazilo za rukom, igrale su gotovo bez greške, izuzetno motivisane i na kraju su kao nagradu dobile trijumf protiv SAD od 3:1 i tri boda veoma važna u trci za Finalni turnir.
Seniorke Srbije će tokom trećeg vikenda Grand Prija igrati u L grupi u Tokiju sa Japanom, Rusijom i Korejom.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.