Srećnu novu godinu žele vam Veštice! Prva pobeda u 19. kolu (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 30.Dec.2017, 18:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junak malenog kluba iz Kampanje je Masimo Koda

Golman Alberto Brinjoli je slavljen jer je pre četiri sedmice, pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena protiv Milana, osigurao prvi bod u elitnom rangu, ali u istorijske almanahe ulazi i njegov saigrač Masimo Koda. Napadač koji je u minule dve sezone nemilosrdno tresao mreže u dresu Saletnitane danas je izrastao u junaka Beneventa, njegovim golom maleni klub iz Kampanje zabeležio je prvu pobedu u Seriji A. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

I to nad Kjevom - 1:0.

Popularne Veštice su pretrpele čak 17 poraza u dosadašnjem toku takmičenja i taj jedan bod iz duela sa Rosonerima, a lepši poklon svojim navijačima za 2018. godinu nisu mogli da zapakuju. Apsolutno su zaslužili trijumf, samo u prvom delu propustili su tri lepe šanse, da bi sredinom drugog, tačnije u 64. minutu, Koda ispružio nogu na centaršut Marka D’Alesandra i do ekstaze doveo navijače na stadionu „Ćiro Vigorito“.

Ovaj trijumf Beneventa je pravi melem za njegove navijače koji su tokom jeseni dosta propatili. Tim Roberta de Zerbija važio je za najmalerozniji u Ligama petice, primao je golove u nadoknadi vremena, često i iz jedanaesteraca i bez obzira što naredne seozne neće igrati u društvu najboljih današnja pobeda će se pamtiti zauvek.

Srećnu novu godinu žele vam fudbaleri Beneventa.

Što se tiče srpskih internacionalaca, Ivan Radovanović i Nenad Tomović su odigrali po 90 minuta za Kjevo.