Izvor: B92, 20.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija želi EP 2012. u rukometu
Evropska rukometna federacija saopštila je da se do sada prijavilo šest država koje žele da organizuju evropska prvenstva u muškoj i ženskoj konkurenciji 2012. godine.
Za organizaciju Evropskog prvenstva u konkurenciji rukometaša prijavili su se Francuska, Nemačka, Grčka i Srbija, a u konkurenciji rukometašica Nemačka, Holandija, Srbija i Ukrajina. Gde će se održati šampionat 2012. godine EHF će odlučiti na kongresu 27. septembra 2008.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Rukometaši će igrati na EP 2012. od 17. do 29. januara, a rukometašice od 4. do 16. decembra.
Pre toga, rukometaši će igrati na EP u Norveškoj 2008, a zatim u Austriji 2010. godine, dok će se rukometašice prvo takmičiti u Makedoniji 2008, a onda u Danskoj i Norveškoj 2010. godine.

















