Izvor: B92, 15.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija u finalu Prvenstva Balkana
Ženska kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Balkanskog prvenstva u Albaniji i u ponedeljak će igrati protiv Turske za četvrtu titulu šampiona Balkana. Srbija je u polufinalu, u Draču, savladala Rumuniju sa 3:1, po setovima 25:21, 25:16, 17:25 i 25:23, posle 90 minuta igre.
"Sasvim je razumljiv umor, ali ne i opuštanje, naročito u trećem setu. Već kod 2:0 smo praktično počeli da slavimo i to nije dobro. S druge strane, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uspeli smo sve to da ispravimo u četvrtom setu, a i dobro je što nam se ovo desilo u polufinalu. Izvući ćemo pouke, jer Tursku smo već jednom pobedili i ne bi bilo dobro da sutra priđemo finalu kao večerašnjem meču. Nadam se da će finale biti pravo, da će se igrati dobra odbojka i naravno, da ćemo pobediti", objasnio je Branko Gajić, prvi trener srpskih kadetkinja.
Srbija je do sada tri puta bila šampion Balkana (2001, 2002. i 2003,), dva puta druga (2004. i 2006.) i jednom treća (2005.).
Finalni meč protiv Turske počinje u 16 časova.








