Srbija rutinski do pobede nad Rumunijom

Izvor: RTS, 16.Jan.2020, 16:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaterpolisti Srbije ostvarili su i drugu pobedu na prvenstvu Evrope u Budimpešti, pošto su u meču drugog kola ubedljivo nadigrali Rumuniju sa 15:7 (5:3, 1:1, 5:1, 4:2).
Neizvesnosti je bilo samo u prvoj deonici, koju su Rumuni odlično otvorili i dva puta imali prednost.

Ipak, usledilo je "paljenje motora" srpskog tima, koji pravi preokret i preuzima vođstvo koje do kraja nije ispuštano. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Na poluvremenu je bilo 6:4, posle 24 minuta igre 11:5, da bi konačan rezultat glasio 15:7.
Dobar meč odigrao je mladi Nikola Dedović postigavši dva gola, koliko su na svom kontu imali i Milan Aleksić i Filip Filipović, a u finišu se razigrao i Dušan Mandić, koji je meč završio kao najefikasniji akter sa četiri pogotka.
Naredni meč tim Dejana Savića igra u subotu od 20.30 protiv Holandije.

Tok meča:
13.59Kraj meča, Srbija je ubedljivo savladala Rumuniju – 15:7.
13.50 – Dva gola Ruminije na početku 4/4, pa je rezultat sada 11:7.
13.44 – Pred ulazak u poslednji kvartal Srbija ima šest golova prednosti – 11:5.
13.40 – Dodali su gas izabranici Dejana Savića u nastavku i bez previše muke dolaze do četiri gola viška – 9:5.
13.28Na poluvremenu Srbija ima prednost od 6:4.
13.23 – Mala kriza u igri "delfina" na početku druge deonice, koju Rumuni koriste da smanje zaostatak na 5:4.
13.15 – Kraj prve četvrtine, Srbija sa tri vezana gola dolazi do prednosti od 5:3
13.08 – Dobar početak Rumuna, koji su vodili sa 1:0 i 2:1.
13.00Meč je počeo, prvi do lopte dolaze vaterpolisti Ruminije.