Srbija pobedila Norvešku u Oslu i plasirala se u Ligu nacija A

Izvor: Beta, 27.Sep.2022, 23:42

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se večeras u Ligu naciju A, pošto je u Oslu savladala selekciju Norveške sa 2:0, u meču poslednjeg šestog kola Grupe 4 u drugom rangu takmičenja.Golove za Srbiju postigli su Dušan Vlahović u 42. i Aleksandar Mitrović u 54. minutu.Prvu šansu na meču imala je domaća selekcija preko Erlinga Halanda posle samo dvadesetak sekundi. Loptu je posle odbrane u korner poslao golman Vanja Milinković-Savić.Usledio je mirniji deo utakmice, a Srbija je prvi put ozbiljno ugrozila gol rivala u 34. minutu. Centaršut je u kazneni prostor uputio Dušan Tadić, a Vlahovićev udarac glavom zaustavlja golman Orjan Niland.Do vodjstva Srbija dolazi u 42. minutu posle odlične akcije. Loptu je u petarac poslao Filip Kostić, a Vlahović loptu šalje kroz noge golmanu Norveške.Na početku drugog dela Norveška je pretila preko Halanda, ali do novog gola dolazi gostujuća selekcija u 54. minutu.Tadić je poslao loptu u prostor, koja je došla do Ivana Ilića, a igrač Verone ostavlja loptu do Mitrovića, koji ulazi u kazneni prostor i preciznim udarcem povećava rezultat.Ovo je Mitroviću bio 50. gol za reprezentaciju Srbije.Srbija je do trećeg pogotka mogla u 75. minutu, posle prodora Nemanje Radonjića. On je ušao u kazneni prostor i uputio centaršut ka ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.