Srbija osvojila srebro u Minhenu

Izvor: B92, 09.Avg.2010, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija osvojila srebro u Minhenu

Ženska seniorska reprezentacija Srbije MK pištoljem 30 plus 30 metaka osvojila je vicešampionsku titulu na 50. Svetskom prvenstvu u Minehu sa 1.741 krugom.

Selekcija Srbije je u Nemačkoj nastupala u sastavu Zorana Arunović (588), Jasna Šekarić (578) i Jelena Arunović (575).

Zlatna medalja pripala je Rusiji sa 1.745 krugova, dok je bronzu osvojila Češka sa 1.739 krugova i 58 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << unutrašnjih centara. Četvrte su Mongolke takođe sa 1.739 krugova, ali sa 52 unutrašnja centra. Na SP učestvovalo je čak 30 ekipa.

Rezultat od 1.741 krug je novi ekipni državni rekord Srbije. Stari od 1.722 kruga držala je ekipa Crvene zvezde (Šekarić, Z. Arunović, J. Arunović) sa Prvenstva SCG 2005. godine.

Ovo je šesta medalja za srpsko streljaštvo na Šampionatu sveta (zlato, tri srebra i dve bronze). Zorana Arunović je osvojila zlato vazdušnim pištoljem, srebrne medalje pripale su Andriji Zlatiću vazdušnim pištoljem, muškoj reprezentaciji vazdušnim pištoljem (Grgić, Mikec, Zlatić) i ženskoj reprezentaciji MK pištoljem (Šekarić, J. Arunović i Z. Arunović), dok su se bronzanim trofejima okitili ženska reprezentacija MK puškom trostav (Mihajlović, Maksimović, Arsović) i Nemanja Mirosavljev MK puškom trostav 3 puta 40 metaka.

U pojedinačno finale, kao druga sa 588 krugova (isti broj krugova ima i prvoplasirana Sonja Franke - Španija) ušla je Zorana Arunović. Finale počinje u 16,45 časova.

Na 26. mestu u konkurenciji 113 takmičarki plasirala se Jasna Šekarić sa 578 krugova, dok je 48. Jelena Arunović sakupila 575 krugova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.