Izvor: Beta, 17.Avg.2014, 23:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija osvojila Trofej Beograda
BEOGRAD, 17. avgusta 2014. (Beta) - Košarkaši Srbije pobedili su u nedelju uveče selekciju Turske sa 79:64 (23:17, 16:14, 18:19, 22:14) u finalu turnira Trofej Beograda.
Najefikasniji u Srbiji bili su Raško Katić i Bogdan Bogdanović sa po 13 poena, dok je Stefan Marković ubacio 12. U redovima Turske najbolji bio Čenk Akjol sa 11 poena.
Srbija je na početku meča, sve do sredine druge četvrtine, imala vodjstvo od nekoliko poena, a prednost su održavali, pre svega Katić >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << i Marković.
Sredinom druge deonice Turska je sa dve pogodjene trojke izjednačila na 25:25, ali su izabranici Aleksandra Djordjevića zaigrali bolje pa se na odmor otišlo rezultatom 39:31 za Srbiju.
Srbija na početku drugog poluvremena tri minuta nije postigla koš, pa se Turska približila na samo tri poena zaostatka, ali je Bjelica uspeo da prekine lošu seriju Srbije.
Košarkaši Srbije su održavali prednost u narednih desetak minuta kada je Turska sredinom poslednje četvrtine ponovo izjednačila (57:57).
Medjutim, poenima Bogdana Bogdanovića Srbija se "odlepila" na osam poena razlike, a prednost je bez većih problema sačuvala do kraja meča.
Poslednjih dvadesetak sekundi meča na terenu je proveo i kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić, koji do sada nije igrao zbog povrede.



