Izvor: Politika, 15.Sep.2013, 17:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija izjednačila protiv Kanade - 2:2
BEOGRAD – Muška teniska reprezentacija Srbije izjednačila je danas na 2:2 protiv Kanade u polufinalnom meču Dejvis kupa, koji se igra u Beogradskoj areni.
Izjednačujući poen za Srbiju osvojio je prvi teniser sveta Novak Đoković koji je savladao Miloša Raonića sa 7:6 (7:1), 6:2, 6:2.
Đoković je uz podršku pune Arene slomio otpor prvog igrača Kanade, čime je Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << ostala u igri za plasman u finale Dejvis kupa.
Prvi teniser sveta se posle relativno izjednačene partije u prvom setu - koji je ubedljivo dobio u taj brejku, svom snagom u nastavku meča obrušio na Raonića, koji je naglo izgubio na samopouzdanju i na kraju položio oružje.
Istina, Raionić je pokušao da sačuva čast u trećem setu kada je kod vođstva Đokovića od 4:0 vezao dva gema, ali, to je bio njegov maksimum, s obzirom da je srpski teniser silovito uzvratio ribrejkom i iskoristio prvu meč loptu..
Đoković je tokom meča prosto rešetao Raonićevo polje „projektilima” iz forhenda i bekhenda, prelazio naglo iz defanzive u ofanzivu i udarac za udarcem prosto topio nade protivnika za eventualni preokret.
Srpski teniser je istovremeno, potpuno ukrotio Raonićev servis riternom, koji se s razlogom smatra najboljim na svetu
Predstoji odlučujući meč za plasman u finale u kojem se sastaju Janko Tipsarević i Vasek Pospišil.
Srbija je prvog dana polufinala u petak povela pobedom Đokovića protiv Pospišila sa 3:0 u setovima, da bi za Kanađane izjednačio Raonić koji je savladao Tipsarevića sa 3:2.
Kanada je povela sa 2:1 u subotu pobedom kanadskog dubla Danijel Nestor/Vasek Pospišil nad parom Nenad Zimonjić/Ilija Bozoljac rezultatom 3:2 u setovima.
Srbija će, ukoliko joj Tipsarević donese pobedu u meču sa Kanađanima, igrati sa Češkom u drugom finalu Dejvis kupa u istoriji u Beogradu.
Prvi put je srpski tim u finalu 2010. pobedio Francusku i osvojio istorijski trofej. (Tanjug)
objavljeno: 15.09.2013.
Pogledaj vesti o: Tenis, Dejvis kup, Novak Đoković, Novak Đoković finale
Srbija u finalu Dejvis kupa, za pehar protiv Čeha
Izvor: Radio 021, 15.Sep.2013
Teniska reprezentacija Srbije igraće u svom drugom finalu Dejvis kupa pošto je u polufinalu savladala Kanadu sa 3:2.
Đoković doneo izjednačenje, Srbija – Kanada 2:2
Izvor: Sportski Žurnal, 15.Sep.2013
Muška reprezentacija Srbije izjednačila je na 2:2 protiv Kanade u polufinalnom meču Dejvis kupa, koji se igra u Kombank areni.. (FOTO: N. Negovanović). Izjednačujući poen za Srbiju osvojio je prvi teniser sveta Novak Đoković koji je savladao Miloša Raonića sa 7:6 (7:1), 6:2, 6:2.. Đoković...
DK: Srbija izjednačila protiv Kanade
Izvor: RTV Pink, 15.Sep.2013
Novak sa 3:0 pobedio Raonića. Janko za finale. . . Muška teniska reprezentacija Srbije izjednačila je danas na 2:2 protiv Kanade u polufinalnom meču Dejvis kupa, koji se igra u Beogradskoj areni. .








