Srbija bolja od Dominikanske republike

Izvor: RTS, 29.Maj.2019, 16:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija bolja od Dominikanske republike

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Dominikanske republike sa 3:1 (25:17, 18:25, 25:12, 25:19) u nastavku druge nedelje Lige nacija. Naredni rival naše selekcije je domaćin Italija. Meč je na programu u četvrtak od 20.00 časova.
Srbija je zabeležila prvu pobedu u italijanskom Koneljanu, a u prethonom meču su poražene od selekcije SAD (3:1).

Sada su diktirale tempo od samog starta. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Servis naše selekcije je neuporedivo bolje funkcionisao nego u meču sa Amerikankama. Serijom od 9:0 na servis Jelene Blagojević naše su rešile prvi set u svoju korist. Dominikanke su uspele da ublaže poraz osvojivši drugi set.
U nastavku, Dominikanke nisu imale rešenja za igru naše selekcije. Treći set naše devojke su ekspresno rešile u svoju korist, već na startu su stekle ubedljivu prednost (8:1), da bi kasnije samo uvećavale razliku.
 U četvrtom setu, ispostaviće se i poslednjem, Srpske devojke slomile su otpor protivnica na sredini četvrtog seta i lagano privele meč kraju.
U našoj ekipi najefikasnija bila je Ana Bjelica sa 24 osvojena poena. Nju je pratila Katarina Lazović sa 16. 
Posle pet odigranih utakmica, srpske odbojkašice imaju tri pobede i dva poraza.
Naredni meč, reprezentacija Srbije igra protiv Italije u četvrtak od 20 sati.
 Ovako je protekao meč:
18.54 - Kraj meča, pobeda Srbije. 
18.49 - Srbija ima lepu prednost u završnici četvrtog seta - 20:16. 
18.42 - As servis Mine Popović, Srbija vodi 14:13.
18.35 - Prvi tehnički tajm-aut, rezultat je 8:7 za Dominikanke.
18.32 - Dominikanke bolje na početku trećeg seta, vode sa 6:3. 
18.24 – Kraj trećeg seta. Srbija – Dominikanska republika 25:12. 
18.19 – U finiš seta Srbija ulazi sa 13 poena prednosti - 20:7.
18.15 – Nastavljaju odbojkašice Srbije sa odličnom igrom i do drugog tehničkog tajm-auta povećavaju na 16:6.
18.05 – Sjajna igra naših odbojkašica u trećem setu i na prvu pauzu odlaze sa velikih 8:1.
17.57 – Mirno privode set kraju za konačnih 25:18, izjendačenje.
17.54 – Protivnice nastavljaju sa odličnom igrom i u finiš seta ulaze sa četiri poena prednosti 20:16.
17.48 – Nešto bolja igra protivnica u nastavku i na drugi tehnički tajm-aut odlaze sa prednošću od 16:12.
17.39 – Na prvom tehničkom tajm-autu Dominikana vodi sa 8:7. Kao i prvi set i drugi je počeo igrom poen za poen.
17.26 – Potom naša selekcija osvaja šest vezanih set lopti, koristi prvu i serijom od 9:0 stavlja tačku na prvi set - 25:17.
17.25 – Još dva poena naše selekcije - 23:17.
17.24 – Sjajni servisi Blagojevićeve se nastavljaju i Srbija vodi sa 21:17.
17.23 – Nastavlja se serija naše selekcije i u finiš seta ulazimo sa tri poena prednosti 20:17.
17.22 – Sa dva asa Jelene Blagojević naše odbojkašice dolaze do dva poena prednosti 19:17.
17.17 – Protivnice nakon pauze dolaze do tri poena prednosti. Naše uspevaju da naprave seriju i pređu u vođstvo 14:13. Ponovo Dominikanska republika preokreće za 15:14. Potom naše uspevaju da vrate prednost i na drugu pautu odu sa prednosšću - 16:15.
17.08 – Na prvom tehničkom tajm-autu Dominikanska republika vodi sa 8:7. U igri poen za poen naše su dugo imale prednost, da bi na kraju protivnice uspele da preokrenu i na pauzu odu sa minimalnom prednošću. 
17.00 – Počeo je meč ...

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Italijanke, posle velike borbe, nadigrale odbojkašice Srbije

Izvor: RTS, 30.Maj.2019, 16:42

Srbija – Italija 1:3 (27:25, 17:25, 25:27, 23:25). Odbojkašice Srbije poražene su od Italijanki u poslednjem meču druge nedelje takmičenja Lige nacija. Susret je odigran u Koneljanu u Italiji. Naredne nedelje naše odbojkašice će igrati u Belgiji. ...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.