Srbi u dva finala na Svetskom kupu u veslanju

Izvor: B92, 24.Maj.2019, 14:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbi u dva finala na Svetskom kupu u veslanju

Drugog dana takmičenja na Svetskom kupu u Poznanju srpski reprezentativci veslali su kvalifikacije i polufinala u disciplinama na 500 i 1.000 metara.

U jednosedu na 500 metara, Ervin Holpert plasirao se u A finale, pošto je u polufinalu zauzeo treće mesto u vremenu od 1:40,226 minuta.

Prethodno je u svojoj kvalifikacionoj trci zauzeo drugo mesto u vremenu 1:44,833.

Marko Tomićević svoju polufinalnu trku izveslao je za 1:45,317, što je bilo dovoljno za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sedmo mesto, čime je obezbedio plasman u B finale.

Borba za medalje u muškom jednosedu na 500 metara zakazana je za subotu u 13.25, dok je B finale u toj disciplini od 10.46, takođe u subotu.

U dvosedu na 500 metara, Stefanu Vekiću i Vladimiru Torubarovu mesto koje vodi direktno u finale izmaklo je za svega 16 stotinki.

Vekić i Torubarov u svojoj kvalifikacionoj grupi kroz cilj su posle fotofiniša prošli kao drugi, pošto su trku izveslali za minut i 30 sekundi, dok je prvo mesto osvojila posada Portugala Silva-Baptista.

Mesto u polufinalu iste discipline izborili su i Simo Boltić i Nikola Rasulić koji su kroz cilj svoje kvalifikacione trke prošli u vremenu 1:36,226.

Obe srpske posade u K2-500 takmičiće se u istoj polufinalnoj trci koja se vesla u subotu od 09.51.

Naša jedina predstavnica u jednosedu na 1.000 metara, Kristina Bedeč plasirala se u A finale.

Kristina je mesto u borbi za medalje obezbedila pošto je u polufinalu ubedljivo pobedila u vremenu 4:4,783. Finale ženskog jednoseda na 100 metara vesla se u subotu od 12.30.

Kristinu u poslepodnevnom programu očekuje i trka kvalifikacija u ženskom četverosedu na 500 metara zajedno sa Milicom Starović, Nikolinom Moldovan i Marijom Dostanić.

Takmičenje u jednosedu na 1000 metara, Marko Tomićević nastaviće u B finalu, pošto je u polufinalnoj trci zauzeo 6. mesto u vremenu 3:43,766.

B finale vesla se u nedelju u 11:06h.



Poslepodnevni program drugog dana Svetskog kupa u Poznanju:


15.42 K1-500 kvalifikacije Milica Starović (1-5 polufinale)

16.09 K2-1.000 kvalifikacije Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić (1 finale, 2-7 polufinale)

16.16 K2-1.000 kvalifikacije Simo Boltić, Nikola Rasulić (1 finale, 2-7 polufinale)

17.52 K4-500 kvalifikacije Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč, Marija Dostanić (1 finale, 2-7 polufinale)

18.16 K4-500 Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević (1 finale, 2-7 polufinale)

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Kajak: Izborena dva finala u prepodnevnom programu

Izvor: Vesti-online.com, 24.Maj.2019

Drugog dana takmičenja na Svetskom kupu u Poznanju, u prepodnevnom programu naši reprezentativci veslali su kvalifikacije i polufinala u disciplinama na 500 i 1000 metara. Dve posade izborile su mesta u A finalima...U jednosedu na 500 metara, Ervin Holpert plasirao se u A finale, pošto je u polufinalu...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.