Sport uživo: Policija hapsi navijače Rome?!

Izvor: RTS, 23.Nov.2012, 13:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sport uživo: Policija hapsi navijače Rome?!

Protagonisti incidenata uoči i nakon meča Lacija i Totenhema nisu bile ozloglašene pristalice nebeskoplavih, već njihovi najveći rivali - navijači Rome. Navijači Zvezde najbolji u Evrope, tvrdi Elton Braun. Premijer liga planira da ozvuči svoje sudije. Rafa Benitez predmet okrutnih šala širom Engleske. Hari Rednap novi trener Kvins Park Rendžersa.

12.50 - Smena je bila samo pitanje vremena. Mark hjuz više nije trener Kvins Park Rendžersa, jedine ekipe koja još uvek >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nema pobedu u Premijer ligi. Novi trener tima, kome po igračkom kadru verovatno pripada mesto u samom vrhu engleske najjače lige, biće Hari Rednap. KPR je, inače, i jedina profesionalna ekipa u Engleskoj, od njih 92. koja ne zna za pobedu. Rednap nije radio od kada je napustio klupu Totenhema i Vajt Hart Lejn, a od njega se očekuje da uradi isto što i 2008. godine kada je nasledio Huande Ramosa, koji je „pevce" ostavio na samom dnu sa samo dva osvojena boda.

12.40 - Prema izveštaju američke Komisije za bezbednost, inače regulatornog tela na berzi, milijarder Džordž Soroš je kupio 7,85 odsto akcija A klase najskupljeg engleskog fudbalskog kluba Mančester junajteda. Ovim je Sorošev udeo u ukupnoj vrednosti kluba dostigao 1,9 odsto, iliti 40,7 miliona dolara. Akcije A klase nose sa sobom deset puta manje glasačkih prava od akcija klase B.

12.30 - Na konferencijama za štampu, na kojima učestvuje Žoze Murinjo, nikada nije dosadno. Tako je bilo i nakon meča sa Manečester sitijem, kada se Portugalac ludo zabavljao sa prisutnim prevodiocem. Murinjo je nakon otvaranja flašice sa vodom izgubio čep, koji je zatim tražio na stolu ali i ispod njega. Kada je krenuo ka izlaznim vratima, „slučajno" je polio pomenutog prevodioca, koji mu je potom u šali uzvratio: „Šta si mi uradio, p....u?".

12.08 - „Nikad ne bih preuzeo Čelsi, da me zovu i nude mi ne znam kakav ugovor, iz poštovanja prema mom klubu. Za mene u Engleskoj postoji samo jedan klub, a to je Liverpul", izjavio je pre pet godina čovek koji je pre dva dana postao trener kluba, čije navijače je iste godine ovako opisao uoči jednog od brojnih okršaja u Ligi šampiona: "Navijači Liverpula navijaju srcem, a ne glupim plastičnim zastavicama, poput Čelsijevih. Strast navijača je ono što nama pomaže da pobeđujemo. Čelsijevi navijači nemaju strast pa mašu zastavicama", rekao je Benitez. Otud i ne čudi što je španski trener meta osuda, ili barem okrutnih šala, gotovo svih medija u Britaniji.

12.00 - Premijer lige planira da ozvuči glavne sudije na svojim mečevima. Šef sudijske organizacije Majk Rajli nije precizirtao kada će zaživeti ova novost, ali smatra da je slučaj Marka Klatenberga pokazao da je tako nešto neophodno implementirati što skorije. "Iako nije bio kriv, Mark je četiri nedelje prolazio kroz stvari koje su mu potpuno poremetile privatni i profesionalni život. Cilj nam je da se to više ne ponovi i zato ćemo uvesti snimanje sudijske komunikacije na utakmicama Premijer lige", izjavio je Rajli.

11.56 - Kristijano Ronaldo nije najomiljeniji u svlačionici „kraljevskog kluba". Sve je veći broj njegovih saigrača koji potenciraju njegove igračke kvalitete, ali koji se „ne druži sa njim van terena". Među njima je i Ćabi Alonso. "Između mene i Ronalda postoji profesionalno poštovanje. Sasvim je normalno da ne mogu sa svim saigračima da budem prijatelj, tako da mogu da kažem da van terena nemam odnos sa Kristijanom. Ali, kad je fudbal u pitanju, odlično se slažemo. On nije "diva" kako ga mnogi nazivaju. On je ozbiljan i ambiciozan i jako je važan za Real", rekao je Ćabi Alonso, koji ipak nije propustio da silno ishvali Žozea Murinja.

11.45 - Košarkaši Crvene zvezde nalaze se u sjajnoj seriji od sedam uzastopnih pobeda, što u Jadranskoj ligi što u Evrokupu, što je naišlo i na očekivan odjek kod pristalica beogradskog kluba. Iako ne prate svoj tim na mečevima regionalne lige, zbog višegodišnjeg bojkota, u Evrokupu Delije prave fenomenalnu atmosferu. To je poseban utisak ostavilo na Eltona Brauna. "Naši navijači su najbolji u Evropi. Ubedljivo! Da nije njih možda ne bih bio ovde. Mnogi igrači zaboravljaju da ponekad dobijaju plate upravo zbog navijača. Jer, oni dolaze da nas podrže, teraju nas da nastavimo da se borimo i budemo dobri", rekao je Braun koji polako izrasta u ljubimca iste te publike.

11.30 - Rimska policija id alje se bavi nemilim događajima koji su se dogodili uoči meča između Lacija i Totenhema, kao i incidentima u ranojutarnjim satima u noćnom baru „Pijani brod" na rimskom trgu Kampo de Fiori. Tada se, naime, pedesetak potpuno maskiranih ljudi obrušilo na navijače Totenhema. Deset navijača londonskog tima je povređeno, jedan ozbiljnije. Prvobitno se pretpostavljalo da su navijači Lacija u središtu skandala, ali je policija zatim stigla do novih saznanja. Uhapšena su dvojica navijača, Frančesko Ianari i Mauro Pineli, koji navijaju ta Romu. U ovom trenutku se sumnja da su i ostali navijači pripadnici iste grupe.
Pogledaj vesti o: Manchester United

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Sport uživo: "Modri" kanta za napucavanje

Izvor: RTS, 23.Nov.2012

Igre Dinama iz Zagreba u Ligi šampiona teško padaju mnogima. Protagonisti incidenata uoči i nakon meča Lacija i Totenhema nisu bile ozloglašene pristalice nebeskoplavih, već njihovi najveći rivali - navijači Rome. Navijači Zvezde najbolji u Evrope, tvrdi Elton Braun. Premijer liga planira da...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.