Spektakularni finiš na Olimpiku – Roma i Milan podelili bodove

Izvor: B92, 29.Apr.2023, 20:05

Fudbaleri Rome i Milana odigrali su 1:1 u derbiju 32 . kola Serije A.

Povela je Roma u 93. minutu golom Tejmija Ejbrahama, a bod ekipi Milana je doneo Salemakers pogotkom samo dva minuta kasnije.

Posle ovog remija Roma i Milan su na deobi četvrtog mesta sa po 57 bodova.

Gledali smo pravi uspavanku tokom celog meča, obe ekipe nisu mogle da upute nijedan šut u okvir gola, iako smo videli ukupno 19 šuteva na meču.

Ali kako je prošao 90 minut tako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su oba tima krenuli svim snagama kao golu.

Tako je u 93. minutu Tejmi Ejbraham na asistenciju Zekija Čelika loptu poslao u donji desni ugao gola Majka Menjona.

I kada su svi mislili da je Roma odnela tri boda sa ove utakmice, Milan je stigao do izjednačenja samo dva minuta kasnije.

Rafael Leao je loptu poslao u šesnesterac, tamo je na drugoj stativi dočekao Aleksis Salemakers koji je poslao u mrežu Rome.

Ovo je bio duel dve ekipe koje su i dalje u konkurenciji za evropske trofeje u ovoj sezoni. Milan igra u polufinalu Lige šampiona protiv Intera, dok Roma u polufinalu Lige Evrope igrati protiv Bajera iz Leverkuzena.

U sledećem kolu Roma će gostovati Monci, dok Milan očekuje duel na svom terenu protiv Kremonezea.