Spektakl na Viljamarinu – pet golova, dva crvena kartona i simuliranje VIDEO

Izvor: B92, 11.Mar.2024, 00:21

Fudbaleri Viljareala su savladali Betis u gostima, rezultatom 3:2, u okviru 28. kola LaLige.

Gosti su do pobede na "Benito Viljamarinu" došli u drugom poluvremenu posle preokreta.

Betis se nalalzi na sedmom mestu španskog šampionata sa 42 boda, dok je Viljareal sa trećom pobedom u nizu 11. sa 35 poena.

Betis je do prednosti došao u 30. minutu golom Guida Rodrigeza na asistenciju Vilijama Karvalja – 1:0.

Samo 10 minuta kasnije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Alex Baena je poravnao rezultat posle dodavanja Aleksandra Sorlota – 1:1.

Domaća ekipa se brzo oporavila od šoka i u drugom minutu nadoknade ponovo preuzela vođstvo. Pablo Fornals je proigrao Viliana Hosea, koji je savladao Jorgensena za 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme Sokratis Papastatopulos je postigao autogol i Viljareal se ponovo vratio u igru – 2:2.

Konačan rezultat je postavio Aleksandar Sorlot u 67. minutuna asistenciju Đerara Morena – 2:3.

Najzanimljiviji detalj meča, dogodio se u 70. minutu. Pošto su oba tima ostala sa po 10 igrača na terenu.

Čimi Avila i Alberto Moreno našli su se u glavnim ulogama. Prvo su obojica dobili po žuti karton zbog sukoba, a onda je Moreno glavom udario rivala, koji je odmah završio na zemlji.

Glavni arbitar je odmah isključio Morena, dok je Avila ležao, u prolazu Moreno ga je dotakao.

Avila se bacio u nazad i krenuo da simulira udarac.

Tu blizu je bio pomoćnik koji je sve video i signalizirao glavnom arbitru da i njemu pokaže crveni karton zbog simulacije.

Do kraja meča nije bilo više golova. Završen je pobedom Viljareala – 2:3.