Spektakl na Enfildu – šest golova za poluvreme i pobeda Liverpula za prvo mesto

Izvor: B92, 02.Jan.2024, 00:03

Spektakl na "Enfildu" – šest golova za poluvreme i pobeda Liverpula za prvo mesto

Fudbaleri Liverpula savladali su Njukasl rezultatom 4:2 (0:0) u pretposlednjoj utakmici 20. kola engleske Premijer lige.

Tim Jirgena Klopa je bio ofanzivan i u prvom poluvremenu, ali je gol Luisa Dijasa poništio VAR, a potom je Martin Dubravka odbranio penal Mohamedu Salahu.

Međutim, već na startu drugog poluvremena je Egipćanin uspeo da zatrese mrežu slovačkog golmana.

Ipak, samo par minuta kasnije Aleksander Isak je izjednačio na 1:1.

Potom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smo gledali silovite nalete Liverpula, a Dubravka je bio izvanredan i pretio da postane junak meča.

Ipak, napadi su se isplatili u 74. minutu kada je Kurtis Džons matirao Slovaka, a četiri minuta kasnije i Kodi Gakpo je pogodio na asistenciju Salaha za 3:1.

Činilo se da je kraj, ali već u sledećem napadu Botman je nadvisio Žotu posle kornera i ponovo smanjio zaostatak.

Ušlo se u dramatičnu završnicu koju je rešio Diogo Žota begom i iznuđenim penalom, te Mo Salah svojim drugim golom tako što je ovog puta matirao Dubravku sa 11 metara.

Tim Jirgena Klopa se ponovo osamio na prvom mestu tabele sa 45 bodova. Tri manje ima Aston Vila, a pet manje Arsenal i Mančester siti, s tim da "građani" imaju i meč manje. Njukasl je ostao na devetoj poziciji sa 29 osvojenih bodova.