Spektakl na Enfildu – Arsenal ispustio 2:0 i stavio titulu na kocku!

Izvor: B92, 09.Apr.2023, 19:31

Spektakl na "Enfildu" – Arsenal ispustio 2:0 i stavio titulu na kocku!

Fudbaleri Liverpula i Arsenala podelili su bodove rezultatom 2:2 (1:2) u derbiju 30. kola engleske Premijer lige.

Lider engleskog prvenstva je imao vođstvo od 2:0 u prvom poluvremenu na "Enfildu", ali to nije bilo dovoljno da se ostvari trijumf, nakon čega su "tobdžije" stavile titulu na kocku jer je najzadovoljniji ovim ishodom Mančester siti i Pep Gvardiola.

Tim Mikela Artete je startovao sjajno na "Enfildu" i poveo već u osmom minutu kada je Gabrijel Martineli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doneo 1:0.

Nakon 20 minuta, Martineli je bio asistent za sunarodnika Gabrijela Žesusa koji je sjajno skočio i duplirao prednost gostiju iz Londona.

Liverpul je bio u nokdaunu, ali je tračak nade i buđene doneo Mohamed Salah pogotkom u 42. minutu.

Egipćanin je mogao da donese 2:2 već u 52. minutu, ali je promašio ceo gol iz jedanaesterca.

Utakmica je bila puna tempa, a kako je meč odmicao, tako su i gardovi padali. Iako se Arsenal sve više branio, umeo je da zapreti, ali u 87. minutu pukla je njegova poslednja linija.

Trent Aleksander-Arnold je futsal driblingom prošao "kroz" Aleksandra Zinčenka i centrirao za Roberta Firmina koji je glavom doneo 2:2.

U poslednjih 10-ak minuta gledali smo "vatromet" šansi, pretežno pred golom Remsdejla, koji je u petom minutu nadoknade fantastično zaustavio šut Salaha kojim je sačuvao bod Arsenalu.

Sada je razlika u odnosu na Mančester siti šest bodova, ali "građani" imaju utakmicu manje, uz napomenu da će do kraja sezone dočekati Arsenal na "Etihadu" i uz bolju gol-razliku sada i oni imaju sve u svojim rukama.

Liverpul je sa 44 boda sada na osmom mestu na tabeli Premijer lige.