Spektakl na Emirejtsu – VAR, penal i goleada Totenhema i Arsenala

Izvor: B92, 01.Sep.2019, 19:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala i Totenhema remizirali su rezultatom 2:2 u derbiju 4. kola engleske Premijer lige.

Arsenal i Totenhem su odigrali spektakularan meč u izuzetnom tempu, koji je završen najpravednijim rezultatom - remijem.

"Tobdžije" su bile statistički nadmoćne i u završnici su imale nekoliko prilika kojima su vrlo lako mogli da dođu do barem još jednog gola.

Prvi gol viđen je već u 10. minutu, kada je loše odreagovao golman Arsenala Leno. Šut >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Lamele nije bilo teško ukrotiti, ali je bivši čuvar mreže Leverkuzena loše odreagovao i loptu odbio do Kristijana Eriksena, koji ju je smestio u nebranjenu mrežu.

Obe ekipe su pretile u nastavku i igralo se veoma brzo. I jedni i drugi su se smenjivali u napadima i akcija je bila konstantna.

Veliku grešku u 39. minut napravio je Švajcarac Granit Džaka, koji je "pokosio" Sona u kaznenom prostoru svoje ekipe ostavivši sudiji Etkinsonu lak zadatak. Loptu je na belu tačku stavio Kejn i bio neumoljiv.

Ipak, to nije bio kraj događanjima u prvom poluvremenu. Arsenal je zapretio preko Pepea u 43. minutu, ali je za gol morao da sačeka do drugog minuta nadoknade. Lakazet je pokazao brzinu, ostavio čuvare iza sebe, te zakucao loptu iza leđa Lorisa.

Drugo poluvreme bilo je maltene isto kao prvo. Igralo se veoma brzo, odbrane nisu briljirale, ali su se prilike propuštale. Francuz na golu "pevaca" je odbranio fenomenalan pokušaj Sebaljosa sa distance u 65. minutu, ali je šest minut kasnije bio nemoćan.

Obamejang je ispratio savršen centaršut mladog Genduzija, koji je zabeležio prvu asistenciju u karijeri u Premijer ligi. Tu akciju je proverio VAR, ali je gol bio važeći.

U 81. minutu "Emirati" su krenuli u slavlje - Sokratis je uspeo da ugura loptu u gol gostiju, ali... Zastavica pomoćnog sudije je bila podignuta i dosuđen je ofsajd, opravdano.

Utakmica je produžena čak 6 minuta, ali većih prilika do kraja nije bilo iako su napadi i dalje bili u punom jeku.

U narednom kolu, 15. septembra, Arsenal gostuje Votfordu, dok Totenhem dan ranije dočekuje Kristal Palas.