Izvor: MozzartSport.com, 14.Apr.2021, 15:01

Sparta stiže mušteriji u goste, Plzenj se vraća na pobednički kolosek

Dva meča danas u prvenstvu Češke
Poraz u derbiju Praga sasvim izvesno je ugasio nade Sparte da može do titule. Slavija je prethodnog vikenda slavila sa 2:0 i stekla čitavih 17 bodova više u odnosu na tim sa Letne, koji ima dve utakmice manje. Jednu od njih igra večeras na gostovanju Jablonecu (18.00).
Jablonec je reagovao pošto je eliminisan iz Kupa i pobedio je Zlin sa 3:1. Ovom pobedom je smanjio zaostata u odnosu na drugoplasiranu Spartu na dva boda, uz duel više. U prvom poluvremenu nije bilo dobro po zeleno-bele i bilo je prilično opasno. Međutim, sa puno sreće i sposobnosti je delovao u drugom delu. Pokazao je drugačije lice i sa dva brza gola do 52. minuta postavio temelje pobede. Do kraja...