Španski novogodišnji haos – tri crvena, Grinvud se svađao, bizarno isključenje

Izvor: B92, 03.Jan.2024, 12:44

Prvu novogodišnju utakmicu španske LaLige obeležio je haos u madridskom "derbiju predgrađa".

Rajo Valjekano je kao gost savladao Hetafe 2:0, a domaćin je utakmicu završio sa devet igrača, uz još jedan crveni karton van terena.

Hetafe je prvo bio bez Huanmija Latasa koji je prvi žuti karton dobio u 23. minuti, a drugi u 40.

Oba puta zbog vrlo očiglednog udaranja laktom protivničkih igrača.

Hetafe do 50. minuta ostaje s devet igrača na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << terenu.

Englez Mejson Grinvud se posvađao sa sudijom, bilo je i psovki, a posuđeni igrač Mančester junajteda je dobio direktan crveni karton.

Nakon utakmice, trener Hetafea Pepe Bordalas otkrio je što je Grinvud rekao pa je dobio direktno isključenje.

"Rekao je sudiji: 'Nemoj se zaje**vati sa mnom'. Bila je to frustracija, ali ni u jednom trenutku nikoga nije uvredio",
rekao je Bordalas.

Španski mediji ističu da se Grinvud naljutio na sudiju zbog toga što nije sankcionisao četiri faula protivničkih igrača nad njim.

Treći crveni karton za domaće dogodio se izvan terena i to u krajnje bizarnoj situaciji.

Damian Suares je zamenjen, ali je odugovlačio s izlaskom s terena, pa mu je sudija pokazao žuti karton.

Suares se posvađao sa sudijom koji nije oklevao i pokazao mu je drugi žuti karton.

Rajo je sa dva gola Serhija Kamelja prekinuo niz od osam kola bez pobede.