Španski mediji veličaju Palopa

Izvor: B92, 17.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španski mediji veličaju Palopa



Španski mediji obasuli su pohvalama golmana Sevilje Andresa Palopa, koji je odbranio tri penala i svom timu omogućio da zadrži trofej Kupa UEFA. "Palopov Kup UEFA. Junak Seviljine pobede u Glazgovu", naveo je sportski dnevnik Marka, dok je AS dodao: "Palop odlučio savršeno finale". Espanjol je dva puta izjednačavao rezultat u uzbudljivom meču. Drugi put je to uradio pet minuta pre kraja drugog produžetka, kada je igrao sa 10 igrača.

Bivši golman Valensije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << međutim, ne samo da je namestio prvi gol, već je u izvodjenju penala odbranio tri šuta, čime je izazvao veliko slavlje navijača.

"On je mašina. Najbolji golman na svetu...ali njegova najveća snaga je njegova ličnost", rekao je sportski direktor Sevilje Ramon "Monći" Rodriges dnevniku Mundo.

Mediji u Španiji odali su i puno priznanje Espanjolu za doprinos nezaboravnom finalu.

Sve novine povukle su paralelu sa Espanjolovim porazom na penale od Bajer Leverkuzena pre 19 godina.

"Otišli su u Glazgov da naplate stari dug. Iako su se borili, dug ostaje neplaćen", naveo je Mundo Deportivo.

Sport iz Barselone sažeo je učešće Espanjola rečima: "Junaci bez sreće. Razočarani - da, neuspešni - ne".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.