Španija utišala Oslo i na EURO povukla Škote VIDEO

Izvor: B92, 15.Okt.2023, 22:43

Španija utišala Oslo i na EURO "povukla" Škote VIDEO

Fudbaleri Španije slavili su u Oslu protiv Norveške (1:0), u susretu osmog kola grupe A kvalifikacija za EURO.

Gol vredan plasmana na kontinentalnu smotru postigao je Gavi u 49. minutu utakmice.

"Crvena furija" sada ima 15 bodova, baš koliko i Škotska, koja je sačekala dobre vesti i zajedno sa Špancima otišla dalje.

Norvežani su ostali treći sa 10 poena i utakmicom više od ove dve selekcije, tako da ni u jednom scenariju ne mogu da se "uguraju" među >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dve prvoplasirane reprezentacije.

Španci su do vođstva mogli da dođu u ranoj fazi meča, ali je pogodak Morate u 20. minutu poništio VAR zbog ofsajda.

Pretili su Karvahal, Morata, Rodri, ali je pogodak kasnije postigao Gavi, posle pravog karambola.

Erling Haland je propustio najveću šansu za Norvešku u 84. minutu, ali je taj njegov pokušaj osujetio Simon i tako praktično obezbedio pobedu.

Fudbaleri Poljske remizirali su sa Moldavijom (1:1) i tako se "okliznuli" u pohodu na Evropsko prvenstvo.

Poljaci su bili favoriti u ovom susretu E grupe, ali su gosti bili ti koji su poveli, preko Nikolleskua u 26. minutu.

Sve što su domaći u Varšavi mogli da urade bilo je da preko Sviderskog izjednače u 53. minutu.

Albanija je prva sa 13 bodova, Češka druga sa 11, slede Poljska sa devet, odnosno Moldavija sa devet, dok su Farska Ostrva poslednja sa jednim poenom.

Rumunija je u okviru grupe I pobedila Andoru sa 4:0.

Lako su domaći stigli do pobede, a tri gola su postigli u prvom poluvremenu.

Stančiu je pogodio u 23, Hadži u 28, a Marin iz penala u 44. minutu.

Konačnih 4:0 postavio je Koman u 50. minutu meča.

Rumunija je tako stigla korak bliže plasmanu na EURO i trenutno je prva u grupi sa 16 bodova.