Španija prvak Evrope

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Jun.2013, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativke Španije  postale su nove evropske prvakinje, pošto su danas u Oršiju u finalu šampionata pobedile domaćina Francusku sa 70:69 (21:12, 15:23, 17:20, 17:14).
(FOTO: FIBA)
Španija i Francuska su odigrali sjajan meč, sa mnogo uzbuđenja, a pobednike je do trijumfa predvodila Sančo Litl sa 20 poena i 11 skokova, dok je Alba Torens doprinela sa 21 poenom. Sandrin Gruda postigla je 25 poena za Francusku.
Španiji je ovo druga >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << titula evropskog prvaka, dok je Francuska napredovala, pošto je na prošlom prvenstvu osvojila bronzanu medalju.
Bronzanu medalju osvojila je Turska, koja je ranije danas savladala Srbiju sa 92:71.