Španija nanela Škotima prvi poraz, Poljaci bez problema protiv Farana

Izvor: B92, 12.Okt.2023, 23:02

Fudbaleri Španije pobedili su Škotsku sa 2:0 na svom terenu.

Crvena furija je tako savladala Škote, koji do sada nisu osetili gorčinu poraza.

Mogla je i Škotska do prednost, ali je gol Skota Mektominija poništen zbog ofsajda.

Alvaro Morata je u 73. minutu doveo svoju reprezentaciju u vođstvo, a pobedu je potvrdio Sanset u 86. minutu.

Španija je tako stigla do 12.boda, i nalazi se na drugom mestu sa utakmicom manje od Škota koji su prvi sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 15 bodova.

Druga utakmica u grupi A igrala se na Kipru, gde je Norveška sa 4:0 bila bolja od Kipra.

Golom Serlota u 33. minutu Norveška je povela i sa tim rezultatom se otišlo na obavezan odmor. U drugom delu meča na scenu je nastupio Erling Haland koji je sa dva pogotka potvrdio pobedu svoje reprezentacije. Konačan rezultat je postavio Aursnes u 81. minutu.

Norvežni su sada treći sa deset bodova iz šest utakmica, dok je Kipar i dalje bez bodova.

Poljska je bez problema odnela pobedu sa Farskih Ostrva sa 2:0.

Strelci su bili Šimanski u četvrtom i Buksa u 65. minutu meča.

U sledećem kolu Poljaci će dočekati Moldaviju, a Farani idu u Češku.

Albanija je na svom terenu sa 3:0 pobedila Češku.

Asani, Seferi dva puta su doneli pobedu svojoj reprezentaciji, koja je sada sve bliže plasmanu na EURO.

Albanija će sledeći meč u kvalifikacijama igrati protiv Moldavije u novembru, dok će Češka dočekati Farane.

Rumunija i Belorusija su u Mađarskoj odigrali bez golova, dok je u grupi I u utakmici u Andori, reprezentacija tzv. Kosova sa 3:0 slavila na Nacionalnom stadionu u Andori.