Španija i Francuska na mišiće u polufinalu

Izvor: Mondo, 25.Jun.2015, 23:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španija i Francuska "na mišiće" u polufinalu

Košarkašice Srbije bi u slučaju pobede nad Belorusijom za evropsku titulu igrale protiv bolje reprezentacije iz duela Španija - Francuska.

Foto: Tibor llyes/MTI via AP

Srbija i Belorusija odmeriće snage u prvom polufinalu Evropskog šampionata za košarkašice, dok će u se drugom duelu sastati reprezentacije Španije i Francuske.

Španija, aktuleni evropski prvak jedva je isčupala pobedu protiv Crne Gore u četvrtfinalu - 75:74 (16:17, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 23:20, 16:15, 20:22).

Crnogorke su propustile veliku priliku za pobedu, kada je šest sekundi pre kraja meča Aleksandra Vujović, pri vođstvu rivalki (75:74) probala da šutne ka košu, ali ju je izblokirala Alba Tores, koja je bila i najefikasnija u pobedničkom timu sa 28 poena.

I Francuska je teškom mukom stigla do plasmana u polufinale. U neizvesnoj završnici slavila je protiv Rusije rezultatom 77:74 (16:20, 22:15, 19:18, 20:21).

Meč Srbija - Belorusija na prohgramu je u petak od 18 sati, a duel Španije i Francuske od 20.30 časova. Finale Evropskog prvenstva na programu je u nedelju od 19 sati.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.