Izvor: B92, 13.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Sosijete ženeral" sponzor KK Sloga
Košarkaški klub Sloga iz Kraljeva dobio je novog generalnog sponzora, banku Sosijete ženeral.
Ugovor je potpisan u Košarkaškom savezu Srbije i Crne Gore, a događaju je prisustvovao i počasni predsednik Sloge Vlade Divac.
Divac je sredstva koje je banka trebalo da mu plati za snimanje reklamnih spotova prebacio na račun Sloge i rekao da se nada da će klub znati da iskoristi taj novac.
"Sloga je klub sa velikom tradicijom. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Oni ulažu mnogo u razvoj mladih kategorija i stvaranje igrača. Takva vrsta rada mene veoma raduje i uvek ću je podržavati. Zahvaljujem klubu i banci na saradnji i nadam se da će ona potrajati dugo".
Predsednik Upravnog odbora banke Sosijete ženeral za Srbiju Goran Pitić uručio je Divcu dres kraljevačkog kluba sa logom novog sponzora.
"Sklapamo partnerstvo između jedne ugledne banke i jednog uglednog kluba. Sloga ugled nema samo danas, stvarala ga je godinama, i sigurni smo da će ga čuvati i u budućnosti. Mi smo u kraljevačkom klubu prepoznali vrednosti koje i sami cenimo: tradiciju i timski rad, kao i želju za razvojem i širenjem, a košarka je logičan izbor, jer je to naš najbolji izvovzni proizvod".
Okupljenima se obratio i direktor KSSCG i komesar Sinalko naše lige Predrag Bojić koji je skrenuo pažnju na važnost ugovora između Sloge i Sosijete ženerala.
"Ovo je izuzetno važan događaj za našu košarku. Moram istaći da je Kraljevo poslednjih godina izraslo u najjači košarkaški centar u zemlji, pored Beograda, i smatram da Sloga, kao klub velike tradicije, zaslužuje ovakvog sponzora. Ulaganje u klubove u unutrašnjosti bitno će uticati na ravnomeran razvoj naše košarke, koja će tako ostati tamo gde joj je mesto - na vrhu".
U nastavku sezone klub iz Kraljeva zvanično će se zvati Sloga Sosijete ženeral.



