Šok za šampionku Vimbldona

Izvor: B92, 02.Avg.2022, 10:16

Šok za šampionku Vimbldona

Jelena Ribakina, šampionka Vimbldona, poražena je već na startu tutnira u San Hozeu.

Od teniserke iz Kazahstana bila je bolja Ruskinja Darija Kasatkina, 1:6, 6:2, 6:0.

Iako je odlično počela meč, dobivši početni set sa 6:1, Ribakina je u potpunosti stala i u naredna dva osvojila samo dva gema.

Poslednji je bio prava bruka, izgubila ga je sa nulom. Kasatkina je očekivano bila veoma zadovoljna po završetku susreta.

"Pokušala sam od početka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do kraja da imam konstantno dobru igru jer je Jelena sjajna igračica. Nedavno je osvojila grend slem, jedan je od najagresivnijih igračica. Pokušala je da je nateram da promašuje, to je najbolje što sam mogla. U drugom setu sam uzela meč u svoje ruke. Bio je to vrlo važan gem na 2:1 na njen servis. Napravila sam brejk i sve je posle išlo kako sam želela", izjavila je Kasatkina.

Ribakina je bila razočarana.

"Igrala sam dobro u prvom setu, onda su se uslovi malo promenili. Fizički sam posustala, potpuno sam na kraju izgubila koncentraciju. Naravno da je bilo teško posle Vimbldona, trebalo je mnogo toga uraditi, putovala sam dosta. Nisam imala dovoljno vremena da se pripremim za sezonu na betonu", poručila je Ribakina.

Kasastkinu u narednom kolu očekuje Amerikanka Tejlor Taunsend.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.