Šok u Nemačkoj – Bohum razbio Bajern!

Izvor: B92, 12.Feb.2022, 18:27

Fudbaleri Bohuma porazili su minhenski Bajern rezultatom 4:2 u utakmici 22. kola Bundeslige.

Ovakve stvari se izuzetno retko dešavaju, ali Bajern Minhen je potpuno razbijen od strane Bohuma i poražen je rezultatom 4:2.

Da stvari budu još čudnije, Bajern je poveo sa 1:0 već od 9. minuta zahvaljujući pogotku Roberta Levandovskog, kada se očekivalo da Bajern lako savlada Bohum.

Ipak, stiže odgovor Ađeija posle samo 5 minuta, pa on poravnava na 1:1 zahvaljujući >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sjajnoj asistenciji Holtmana.

Pravi šok je usledio u 38. minutu kada je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Bajerna dosuđen jedanaesterac za Bohum, a Lokadija ga je u 38. minutu pretvorio u gol i preokret.

Od tog momenta Bohum je vodio sa 2:1, a pre odlaska u svlačionice Kristijan Gamboa je "golčinom" počastio navijače za ogromnih 3:1 u korist domaćeg tima.

Prvo poluvreme još uvek nije bilo gotovo, a Bohum je spremio novi šamar za Bajern.

U 44. minutu je stigla još jedna golčina, a ovoga puta je Holtman bio taj glavni i odgovorni i nakon asistencije za prvi gol postao strelac četvrtog.

Sa ivice šesnaesterca je, slabijom, desnom nogom, poslao loptu pravo u gornji desni ugao gde Sven Ulrajh nije mogao da je dohvati i na poluvremenu je na semaforu stajalo 4:1 u korist Bohuma.

Ipak, Bajern nije želeo da ode pognute glave i u 75. minutu je Robert Levandovski postigao svoj drugi pogodak na susretu i smanjio zaostatak Bavaraca na 4:2.

Ovaj poraz ih nije mnogo uzdrmao, pošto imaju utakmicu više i 9 bodova više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda.

Verovali ili ne, Bajern je ove sezone postigao 70 golova i primio 25 u Bundesligi, a ovo im je bio ukupno 4. poraz i pored toga imaju 1 remi i čak 17 pobeda.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah su rezultatom 3:1 nadigrali Augzburg na svom stadionu i na taj način došli do 7. pobede u ovosezonskom izdanju Bundeslige.

Čekalo se pola sata da se vidi prvi gol, a onda je Kone zatresao mrežu gostujućeg tima i to je bilo sve u prvih 45 minuta.

Drugo poluverme je tek počelo i Hofman "pakuje" novi gol za vođstvo Borusije od 2:0, a onda u 55. minutu Jago smanjuje na 2:1.

U 67. minutu Bensebaini povećava na 3:1, da bi se za 3:2 postsarao Finbogason u nadoknadi vremena.