Izvor: Mondo, 20.Jul.2016, 13:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Snimio ga Klop: Iz Bundeslige u Liverpul
Stigao prvi Estonac u Liverpul, a zove se Ragnar Klavan.
Estonski fudbaler Ragnar Klavan, dosadašnji član Augzburga, potpisao je višegodišnji ugovor sa Liverpulom, saopšteno je na zvaničnom sajtu engleskog kluba.
Iskusni 30-godišnji štoper tokom karijere nastupao za Elvu, Tulevik, Floru, Valerangu, Herakles i AZ, pre nego što je 2012. stigao u Augzburg.
"Zaista mi je čast da budem deo ovog neverovatnog kluba. Teško je opisati rečima, jer je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << moj san bio da dođem u Premijer ligu i budem deo ovog neverovatnog kluba. Premijer liga je najatraktivnija liga na svetu, sa neverovatnim igračima. Ovo je dom fudbala", rekao je Klavan za sajt kluba.
Dres reprezentacije Estonije nosio je u 112 nastupa i tri puta se upisao u listu strelaca.
Klavan je peto pojačanje Liverpula ovog leta, pošto su klub prethodno pojačali golman Loris Karijus, Žoel Matip, Sadio Mane i Marko Grujić.








