Smoling režirao pobedu Rome, Sergej bolji od Filipa, kiks Milenkovića za poraz Fiorentine

Izvor: B92, 24.Nov.2019, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Rome su savladali Brešu, Lacio je u poslednjim sekundama stigao do pobede nad Sasuolom, dok je Fiorentina ostavila bodove u Veroni.

"Vučica" je do trijumfa od 3:0 u 13. kolu Serija A došla zahvaljujući defanzivcu Krisu Smolingu, koji je postigao jedan gol, a potom i asistirao za dva.

Prvo poluvreme je proteklo bez pogodaka i zabeležene su samo dve velike šanse, po jedna na obe strane.

Stanje na semaforu je promenjeno u 49. minutu, kada je Smoling >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odlično reagovao posle centaršuta Lorenca Pelegrinija iz kornera i savladao čuvara meže gostiju Jesea Joronena, koji se nije proslavio reakcijom u toj situaciji.

Roma je duplirala prednost osam minuta kasnije, Smoling je ostao u šesnaestercu Breše, centaršut je išao pravo na njegovu glavu kojom je on loptu ostavio Đanluki Mančiniju.

Usledila je šansa za Edina Džeka, pa je poništen i pogodak Nikola Zaniola, da bi u 66. Smoling ponovo glavom reagovao posle centaršuta, a zatim je loptu u gol poslao reprezentativac BiH.

Celu utakmicu za Romu je odigrao kapiten Srbije Aleksandar Kolarov i to na svojoj standardnoj poziciji klasičnog levog beka.

Fudbaleri Lacija su golom Felipea Kaiseda u 91. minutu stigli do trijumfa nad Sasuolom u gostima, ukupnim rezultatom 2:1.

Rimski tim je poveo u 34. minutu preko Čira Imobilea, a jedini pogodak za domaće je postigao Frančesko Kaputom u 45. minutu.

Za Lacio je svih 90 minuta odigrao Sergej Milinković-Savić, a Filip Đuričić je u dresu Sasuola na terenu proveo 69. minuta.

Ceo meč je u ovom kolu odigrao i Nikola Milenković, dobio je žuti karton i bio krivac za jedini pogodak kojim je Verona uspela da savlada Fiorentinu na svom terenu.

Nekadašnji fudbaler Partizana je u 66. minutu propustio da obrati pažnju na Samuela Di Karminea koga je ostavio potpuno samog u šesnaestercu svoje ekipe, što je igrač Sasuoloa iskoristio i zatresao mrežu Fiorentine će strahovati i za opstanak na 10. poziciji tabele Serije A.

Svih 90 minuta je za Fiorentinu odigrao i Dušan Vlahović, u tandemu sa Frankom Riberijem, ali iz pet pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu protivnika.