Smog odlaže meč Brazil  Argentina?

Izvor: B92, 10.Okt.2014, 14:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smog odlaže meč Brazil " Argentina?

Prijateljski meč između Brazila i Argentine u Pekingu mogao bi da bude odložen zbog velikog zagađenja smogom u gradu.

Vidljivost u Pekingu je drastično smanjena, s obzirom da je zagađenje osamnaest puta veće od onog koji dozvoljava Svetska zdravstvena organizacija.

U kineskoj prestonici na snazi je "narandžasta uzbuna“, očekuje se da će takvo stanje trajati najmanje do subote kada je i termin za odigravanje utakmice.

Selektor Brazila Dunga ranije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je najavio veliki broj izmena zbog zagađenja, kako bi smanjio negativan uticaj zagađenja na igrače.

David Luiz rekao je da se nada da će se u budućnosti smanjiti zagađenje u Kini jer "kineski narod ne zaslužuje da ovako živi".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.