Smanjiti broj timova u Primeri

Izvor: NaDlanu.com, 07.Nov.2011, 19:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smanjiti broj timova u Primeri

CIRIH, 7. novembra 2011. (Beta-AP) - Predsednik Barselone Sandro Rosel rekao je u ponedeljak da se zalaže da se špansko fudbalsko prvenstvo smanji sa 20 na 16 klubova kao i da se ograniči količina novca koji troše bogate inostrane gazde pojedinih klubova.

CIRIH, 7. novembra 2011. (Beta-AP) - Predsednik Barselone Sandro Rosel rekao je u ponedeljak da se zalaže da se špansko fudbalsko prvenstvo smanji sa 20 na 16 klubova kao i da se ograniči količina novca koji troše bogate inostrane gazde pojedinih klubova.Predsednik Barselone govorio je u Cirihu na Medjunarodnoj fudbalskoj konferenciji Arena, i tom prilikom ocenio da njegov klub i Real Madrid treba da pomognu ostalim timovima kroz ravnopravniju podelu novca od TV prava.Barselona i Real samostalno sklapaju ugovore o prodaji TV prava i na osnovu njih zaradjuju daleko više novca od njihovih rivala.Rosel je rekao da bi u sledećih pet godina mogao da se postigne "dogovor o zajednickkoj kasi u koju bi se slio novac", od tv prava na prenose utakmica španskog prvenstva.

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.