Slobodni agenti bez ugovora?

Izvor: B92, 21.Jul.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slobodni agenti bez ugovora?



Datum potpisivanja ugovora sa slobodnim igračima u NBA produžen je na neodredjeni rok, pošto novi kolektivni ugovor lige i igrača još nije završen.

Rukovodstvo lige saopštilo je da klubovi neće moći da potpisuju ugovore sa igračima u petak, što je bio prvobitan datum kada je trebalo da istekne zabrana ozvaničavanja ugovora. Ta zabrana je postavljena da bi Unija igrača i liga sklopili novi kolektivni ugovor o radu.

Funkcioner NBA Tim Frenk rekao je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da nije dogovoren novi datum, ali da očekuje da će kolektivni ugovor biti uskoro postignut i da očekuje da će igrači moći da potpisuju ugovore već sredinom nedelje.

Klubovi sa igračima pregovoraju skoro tri nedelje, a mnogi traženi slobodni agenti već su napravili unosne ugovore.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.