Slavlje Hemofarma u Ljubljani

Izvor: B92, 21.Okt.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Hemofarma kompletirali su srpski poker pobeda, pošto su u Ljubljani savladali Union Olimpiju rezultatom 73:68 (17:11, 16:13, 22:25, 18:19).

Vrščani su vodili sve vreme (posle 5:0 na startu Olimpija je vodila samo još u 17. minutu - 21:19).

Iako je Hemofarm imao konstantnu prednost od desetak poena, finiš je doneo neizvesnu borbu u kojoj su gosti imali više nerava i izborili petu pobedu u šest kola.

Hemofam je maksimalnih 55:43 izborio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << serijom 10-0 u finišu treće četvrtine, a u poslednjem periodu, posle ponovljenih plus 12 (61:49) domaći tim je serijom 12-2 uhvatio priključak i obezbedio penal-završnicu.

Najjača šestorka Hemofarma bila je gotovo izjednačena po učinku, prvi među jednakima bio je Vladan Vukosavljević (13 poena, 8 skokova). Boris Bakić je takođe dao 13 poena, uz perfektan šut (1/1 za 2, 3/3 za 3, 2/2 za 2), ali je izgubio 4 lopte.

Među Ljubljančanima Jurković je dao 13, a Rizvić 12 poena.