Slavlje Bresta, remi Nice i Tuluza

Izvor: B92, 21.Maj.2023, 17:05

Fudbaleri Bresta u četiri utakmice igrano u popodnevnom terminu u Ligi 1, jedini su slavili.

Oni su na svom terenu pobedili ekipu Klermona sa 2:1 (1:1) i tako se možda i definitivno obezbedili u borbi za opstanak.

Gosti su poveli pred sam kraj prvog poluvremena, u 43. minutu preko Neta Borhesa.

Međutim, na odmor se otišlo nerešenim rezultatom jer je Frank Onorat uspeo da pogodi za 1:1.

Samo što je krenuo drugi deo, u 48. minutu, Brest je stigao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do vođstva.

Mrežu gostiju na asistenciju lis Melua zatresao je Stiv Muni za konačnih 0:0.

Ostala tri susreta završeni su nerešenim rezultatima.

U Nici gde je gostovao Tuluz nije bilo golova, dok je na meču Troa i Strazbura bilo dva gola (1:1) ali i po jedno isključenje na obe strane.