Slavlje Aston Vile, Tores i Votkins naneli Totenhemu treći uzastopni poraz VIDEO

Izvor: B92, 26.Nov.2023, 18:09

Bitka za čelnu poziciju u Premijer ligi postaje sve zanimljivija.

U jednom od najzanimljivijih mečeva 13. kola Aston Vila je kao gost pobedila Totenhem sa 2:1 i tako ih pretekla na četvrtom mestu.

Posle ovog duela, četiri tima se nalaze u razmaku od samo dva boda, tako da će u nastavku biti veoma interesantno.

Totenhem je doživeo treći uzastopni poraz, dok je Vila stigla do četvrte pobede u poslednjih pet kola.

I bilo je veoma uzbudljivo, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a posle nekoliko šansi u prvih desetak minuta, poveo je Totenhem u 22. minutu preko Đovanija Lo Selsa.

Pedro Poro je poslao loptu na ivicu kaznenog prostora, tamo je sačekao Lo Selso i snažnim udarcem je poslao u mrežu.

Bio je to njegov prvi gol ove sezone.

Ipak, gosti su uspeli da izjednače pre kraja prvog dela.

Igrao se sedmi minut nadoknade prvog dela kada je posle centaršuta sa desne strane od strane Daglasa Luiza, Po Tores glasom poslao loptu u mrežu.

Gledali su to sve u VAR studiju i na kraju priznali gol.

Prethodno je Oliju Votkinsu zbog ofsajda VAR poništio gol u 24. minutu.

U nastavku, Aston Vila je uspela da dođe do pobedonosnog gola.

Bilo je to u 61. minutu kada je Oli Votkins preciznim udarcem sa 15 metara pogodio donji desni ugao.

U 67. minutu VAR je presudio da nema penala za Totenhem, da bi minut kasnije Ben Dejvis propustio odličnu šansu da izjednači.

Sonu je u 85. minutu drugi put poništen gol na meču zbog ofsajda i posle toga više nije bilo prilika, Aston Vila je izdržala i došla do velika tri boda.