Izvor: Blic, 15.Nov.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slavija bila prejaka za Partizan

Slavija bila prejaka za Partizan

PRAG - Partizan je sinoć protiv Slavije odigrao jednu od najlošijih utakmica u ovoj sezoni. Crno-beli su delovali nemoćno skoro čitav meč, akcije su tekle sporo, stvorene su samo tri prave šanse. Zbog toga se više od poraza i eliminacije nije ni moglo očekivati.

Slavija je pokazala 'tri lica'. Jedno lice, do vođstva od 2:0, kada su delovali moćno i lako stvarali šanse ispred gola Partizana. Drugo lice, u drugom poluvremenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kada su se domaći opredelili za pravi 'bunker'. Treće lice, u produžecima, kada su dominirali i lako postigli još dva gola. Takva taktika pokazala se kao izuzetno uspešna, i Slavija je došla do velike pobede.

Već u 11. minutu bilo je 1:0 za Slaviju. Igor Duljaj napravio je veliku grešku u svom šesnestercu, loše je na grudi primio loptu, maltene je prosledivši do Vahoušeka. On se nije mnogo dvoumio i poklon je pretvorio u lep pogodak. Vahoušek se u strelce upisao i u 42. minutu (2:0).

Ni posle primljenog gola naš tim se nije odlučio za napade. Imali su više loptu u svome posedu, ali napada maltene da nije bilo, već se igra bazirala na sredini terena. Možda i jedinu pravu šansu naš tim je imao u 62. minutu. Vukić se našao sam ispred golmana Černija, ali je promašio ceo gol.

Golman Partizana Radiša Ilić najzaslužniji je što naš tim juče nije izgubio dvocifrenim rezultatom. I pored činjenice da je primio čak pet golova (ni za jedan nije kriv), Ilić je odbranio čak pet sto postotnih šansi. U 87. minutu pošto je Ilić skrivio jedanesterac, Petrouš je postigao treći pogodak, najavivši katastrofu Partizana. Ipak, nadu je doneo Ivić, koji je u 89. minutu posle centaršuta Troboka izborio produžetak.

I kada su svi očekivali da naš tim zaigra napadački, crno-beli su u dodatnom vremenu nastavili sa lošom igrom. Šampion Jugoslavije u dva produžetka nije napravio ni jednu jedinu šansu za postizanje gola. Istrošeni zbog igrača manje gubili su konce igre i prepuštali sredinu terena domaćinu. Iskusna češka ekipa to je umela da iskoristi.

Golovima Gedeona i Adauta, Slavija je stigla do 5:1, a tim trenera Ljubiše Tumbakovića doživeo je još jednu blamažu u Evropi. S. Đ.

SLAVIJA - PARTIZAN 5:1

Stadion: Letna. Gledalaca: 7.000. Sudija: Georgijus Durus. Strelci: Vahoušek u 11. i 42., Petrouš u 87. (jedanesterac), Gedeon u 92., Adauto u 120. minutu za Slaviju, a Ivić u 89. za Partizan. Žuti kartoni: Dostalek, L. Došek (Slavija)a Vukić, R. Ilić, Ivić, Iliev i Duljaj (Partizan). Crveni karton: Bajić Tumbaković: Nismo mogli više

Trener Partizana je na konferenciju za štampu došao sam.

- Moji igrači ni jednog trenutka u prvom poluvremenu nisu uspeli da pariraju Slaviji. I pored činjenice da smo dali gol u 90. minutu, u produžecima nismo mogli više protiv raspoložene Slavije - prokomentarisao je Tumbaković.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.