Izvor: MozzartSport.com, 17.Jul.2020, 22:31

Slaven sačuvao Koprivnicu i pozlatio Krstanovića

Inter iz Zaprešića poražen 17. put zaredom

Na pravi način su se fudbaleri Slaven Belupa oprostili večeras od svog, Gradskog stadiona za ovu, baš posebnu sezonu ne samo hrvatskog, nego i planetarnog fudbala.

Iako ni koprivničkom timu, niti gostima iz Zaprešića današnjih 3:1 za domaći tim "nije igralo", pošto su prvi ranije osigurali opstanak, a drugi ispadanje, bio je to meč koji je nosio određen kvalitet i rezultatsko uzbuđenje. Uostalom, kada se mreže >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << četiri puta tresu zna se da je tako bilo.

Domaća ekipa je bila daleko angažovanija i agresivnija, sa značajno većim posedom lopte. To se naravno opdrazilo i na rezultat iako je krenulo napako pošto je Inter poveo goloma bivšeg igrača OFK Beograda, Komnena Andrića već u 12. minutu.

Pola sata je domaćin čekao na pravi odgovor, a on je stigao preko Stipe Bačelić-Grgića. Na početku drugog poluvremena Slaven je dotukao gosta pogocima Kamerunca Franka Etundija u 49. i iskusnog Ivana Krstanovića sa bele tačke u 53. minutu. Tako se legendarni napadač konačno, nakon što je dugo stajao na 99, po stoti put upisao u listu strelaca NHL-a i samim tim istoriju hrvatskog fudbala u društvu Davora Vugrineca, Igora Cvitanovića, Joška Popovića i Miljenka Mumleka.

Inter iz Zaprešića je 17. porazom zaredom dokazao da će od naredne sezone zasluženo biti drugoligaš.

HRVATSKA 1 - 35. KOLO