Sjestrem ponovo šampionka Evrope na 50m delfin

Izvor: B92, 13.Avg.2022, 19:41

Švedska plivačica Sara Sjestrem osvojila je zlatnu medalju na 50 metara delfin stilom na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Sjestrem, svetska rekorderka u ovoj disciplini, do pete titule prvakinje Evrope na 50 metara delfin stigla je rezultatom 24,96 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Francuskinja Mari Vatel (25,33 sekundi), dok je brozna pripala Holanđanki Majke de Vard (25,62).

Italijanka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Benedeta Pilato šampionka je Evrope na 100 metara prsno pošto je slavila rezultatom 1:05,97 minuta.

Na drugi stepenik pobedničkog postolja popela se njena sunarodnica Lisa Anđolini koja je bila sporija za 0,37 sekundi, dok je bronza otišla u ruke Litvanki Ruti Mejlutite (1:06,50).

Francuski plivač Joan Ndue Bruar okitio se zlatom u disciplini 200 metara leđno pošto je trku isplivao za 1:55,62 minuta. Mađar Benedek Kovač osvojio je srebrnu medalju (1:56,03), dok je Britanac Luk Grinbank stigao do bronze (1:56,15).