Sjajni Preldžić za trijumf Fenera

Izvor: B92, 13.Feb.2011, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajni Preldžić za trijumf Fenera

Košarkaši Fenerbahče Ulkera pobedili su Bešiktaš sa 81:72 u finalu Kupa Turske u Kajzeriju.

Fener je tako drugu godinu uzastopno najbolji u Kupu, a najzaslužniji za novi trijumf bio je Emir Preldžić sa 35 poena (7-9 za dva, 6-7 za tri za 25 min).

Kaja Peker postigao je 13 (9sk), a Oguz Savaš 10, dok su se u timu Bešiktaša istakli Ogilvi sa 24 poena i 14 skokova, Majr Četmen sa 22 i Marselus Kemp sa 10.

Fenerbahče je meč prelomio sredinom treće četvrtine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << serijom 14:4 – Preldžić je u tom intervalu dao 10 poena, a posle poena Jasikevičijusa Ulker je prvi put stvorio dvocifrenu prednost (58:47).

Preldžić je u poslednjoj deonici ubacio 19 poena, ali je Bešiktaš imao samo pet poena zaostatka na nešto manje od dva minuta do kraja (77:72). Ipak, Onan i Peker su sigurnim izvođenjem penala osigurali slavlje Fenerovim navijačima.

Jedina loša vest za Ulker jeste povreda Mirsada Turdžana, još nije poznato koliko će krilni centar odsustvovati sa parketa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.