Sjajne partije Nedovića i Aranitovića

Izvor: MVP.rs, 11.Maj.2017, 16:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski košarkaši su imali zapažene uloge u pobedama svjih ekipa.

Šest utakmica 33. kola Endesa lige je odigrano u sredu, 10. maja, a čak četiri trijumfa su odneli gosti. Srpski košarkaši su imali zapažene uloge u pobedama svojih ekipa, a većih iznenađenja nije bilo.

Unikaha je slavila na gostovanju Mursiji sa 95:88 i tako nastavila trku za što bolji plasman pred početak plej ofa. Tim iz Malage je do pobede vodio Nemanja Nedović sa 24 poena (4/4 za >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << dva, 3/6 za tri, 7/8 za jedan) i tri asistencije za 25 i po minuta igre. Pratio ga je Džamar Smit sa 20 poena, dok je Dejan Musli za nešto više od 13 minuta provedenih na terenu zabeležio šest poena (2/3 za dva, 2/3 za jedan). U domaćem sastavu se istakao Vitor Benite sa 25 poena.

PAROVI 34. KOLA (14. maj) Gran Kanarija - Bilbao Basket (13č) Andora - Real Madrid (18č) Baskonija - Fuenlabrada (18č) Unikaha - Real Betis (18č) Obradoiro - Barselona (18č) Saragosa - Estudijantes (18č) Tenerife - Manresa (18č) Valensija - Mursija (18č)

Poslednjeplasirana i odavno prežaljena Manresa je stigla do pete pobede u sezoni. Ona je na svom terenu savladala Saragosu rezultatom 94:91 posle produžetka, a meč je obeležio Petar Aranitović. Mladi bek je upisao 25 poena (4/5 za dva, 4/6 za tri, 5/7 za jedan) i tri skoka za 25 minuta igre. Stevan Jelovac, sa druge strane, nije imao svoje veče. Krilni centar je u igri proveo samo 18 minuta i za to vreme je zabeležio sedam poena, pet skokova i dve asistencije, uz šut iz igre 2/10 (1/5 za dva, 1/5 za tri) i četiri izgubljene lopte.

Ekipu Saragose bi poraz od fenjeraša mogao da košta ispadanja u niži nivo takmičenja, s obzirom da je Real Betis prekinuo niz od sedam poraza. Ova dva tima sada imaju identičan skor (9/22), ali i identičan učinak u međusobnim duelima. U drugom putniku u drugu ligu odlučivaće poslednje kolo. Saragosa će dočekati Estudijantes, dok će Real Betis imati mnogo teži zadatak da stigne do pobede na gostovanju ekipi Unikahe.

Tim iz Sevilje je na domaćem terenu bio bolji od Andore sa ubedljivih 76:59. Briljirao je Trent Loket sa 16 poena, 10 skokova i tri ukradene lopte, a pratio ga je Nikola Radičević sa 11 poena (4/10 za dva, 1/3 za tri) i pet uhvaćenih lopti za 22 minuta igre. Aleksandar Marelja je za 10 minuta stigao do učinka od po tri poena (1/2 za dva, 0/1 za tri, 1/2 za jedan) i skoka, dok je Strahinja Mlošević za 22 minuta zabeležio dva poena (1/4 za dva, 0/2 za tri) i četiri uhvaćene lopte. Kod gostiju se istakao Tanasis Adetokunbo sa 19 poena i šest skokova. Oliver Stević je igrao 22 minuta i za to vreme je zabeležio pet poena (2/3 za dva, 1/1 za jedan) i sedam skokova.

U četvrtak nas očekuju poslednja dva meča 33. runde takmičenja, a utakmice poslednjeg kola su na programu u nedelju, 14. maja.

REZULTATI 33. KOLA

Fuenlabrada - Obradoiro 63:75

Estudijantes - Valensija 68:87

Mursija - Unikaha 88:95 (Nedović 24p, 3as; Musli 6p)

Bilbao Basket - Baskonija 64:75 (Todorović 9p, 5sk)

Manresa - Saragosa 94:91 OT1 (Aranitović 25p, 3sk - Jelovac 7p, 5sk, 2as)

Real Betis - Andora 76:59 (Radičević 11p, 5sk; Marelja 3p, 3sk, 2ul; Milošević 2p, 4sk - Stević 5p, 7sk)