Sitijevi štoperi kao napadači, Dijas i Stouns srušili Vest Hem

Izvor: B92, 27.Feb.2021, 16:23

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u prvom meču 26. kola Premijer lige ekipu Vest Hema sa 2:1 (1:1).

Bila je to 20. uzastopna pobeda "građana" u svim takmičenjima i 11. uzastopna u Premijer ligi čime su samo potvrdili da su na pravom putu da osvoje titulu.

Bez obzira na trijumf Sitija, Vest Hem nije odigrao tako loše, punih sat vremena su bili izjednačeni sa favorizovanim domaćinima, a zanimljivo je da su pobedu Gvardiolinom timu doneli štoperi.
Siti je poveo u 30. minutu. Kevn de Brujne je uputio sjajan centaršut levom nogom sa desne strane, pred golom su bili štoperi Džon Stons i Ruben Dijas, ovaj drugi je zahvatio loptu glavom i savladao golmana Rendolfa.

Vest Hem je do odlaska na odmor ipak uspeo da se vrati u igru i stigne do izjednačenja.

Bila je to dobra kombinacija "čekićara", Lingard je asistirao Majklu Antoniju koji je sa metar-dva od gol linije samo ubacio loptu u mrežu.

U prvih 20 minuta drugog dela gotovo da nije bilo izgledne prilike, a onda je posle dekoncentracije odbrane ekipe iz Londona u 68. minutu, sve bilo rešeno.

Džon Stouns je neometan sa desetak metara poslao loptu u mrežu za 2:1.

Imao je Vest Hem u poslednjem minutu nadoknade priliku da izjednači, Džesi Lingard je centrirao, a Isa Diop zahvatio loptu glavom, ali je za malo bio neprecizan.

Siti sada ima 27 mečeva u nizu bez poraza.

U narednom kolu Mančester siti 2.marta dočekuje ekipu Vulverhemptona, dok Vest Hem 8. marta dočekuje tim Lidsa.