Siti se oporavlja pobedom u Sautemptonu

Izvor: RTS, 30.Dec.2018, 19:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester sitija, posle dva uzastopna poraza, savladali Sautempton sa 3:1 u gostima.
Ekipa Pepa Gvardiole je pobedom završila 2018. godinu, u gostima nad Sautemptonu.

David Silva je u desetom minutu doneo prednost gostima, a izjednačio je Hojbjerg u 37. minutu nakon greške Zinčenka.
Ipak, Siti je brzo postigao dva gola - već do kraja prvog dela igre, čime je otklonio sve dileme. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Prvo je Sterling probio po levoj strani, uputio loptu pred gol, a ona je, posle kontakta sa Vord Prousom, završila u mreži.
U nadoknadi prvog poluvremena, Serhio Aguero je postigao gol i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.
U drugom meču, Vest hem je poražen na gostovanju Barnliju - 2:0.
Oba gola domaći su postigli u prvom poluvremenu - prvo je Vud zatresao mrežu u 15. minutu, a potom i Meknil u 34.
Siti se, pobedom u Sautemptonu, a i zahvaljujući jučerašnjem porazu Totenhema, vratio na drugu poziciju na tabeli, ima 47 bodova, sedam manje od vodećeg Liverpula.
Sautempton je 17. sa 15 bodova, koliko ima i Barnli koji je na 18. poziciji.