Siti pregazio Everton i juri ka tituli

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 16:56

Siti "pregazio" Everton i juri ka tituli

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Everton rezultatom 3:0 na gostovanju u 36. kolu Premijer lige.

Velika pobeda Mančester sitija, još jedna u "surovom" nizu i 27. ove sezone koja ima donosi 85 bodova i prvo mesto na tabeli.

Arsenal je drugoplasirani tim i ima četiri boda manje i meč manje (kasnije u toku dana igraju protiv Brajtona), pa se čini da su "građani" u lepoj prednosti.

Everton ih je u 36. kolu dočekao na svom "Gudisonu" i nije se baš >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najbolje proveo. Siti je poveo u 37. minutu kada je strelac bio Ilkaj Gindogan, kapiten ekipe, koji se odlično snašao u kaznenom prostoru nakon centaršuta Rijada Mareza.

Everton se još uvek nije oporavio od šoka. Do tog 37. minuta su se dobro branili, ali je nakon Gindoganovog pogotka odbrana ponovo zakazala i dozvolila još jedan gol samo dva minuta kasnije.

Strelac prvog gola je u ovoj situaciji bio asistent, a pogodak postiže "mašina za golove" Erling Haland koji je ostao potpuno sam u kaznenom prostoru i iz neposredne blizine uvećao prednost na 2:0.

Svima je bilo jasno da će Mančester siti pobediti, ali je samo bilo pitanje kojim rezultatom pa se kapiten postarao za to postigne još jedan atraktivan gol.

Golove iz slobodnih udaraca vole svi, a pogledajte ovaj kojim je Gindogan postavio konačnih 3:0.

Premijer liga, 36: kolo:

Brentford – Vest Hem 2:0 (2:0)