Izvor: B92, 27.Jan.2021, 00:11

Siti demolirao VBA za vrh tabele, Arsenal se osvetio Sautemptonu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su VBA u meču 20. kola engleske Premijer lige – 5:0 (4:0).
VBA je na "Etihadu" u prvom delu sezone osvojio bod protiv Sitija (1:1), a sada su im "građani" sve to naplatili.
Siti je ovom pobedom došao do prvog mesta na tabeli.
Prednost Sitiju već u 6. minutu doneo je Ilkaj Gindogan, na asistenciju Kansela.
Upravo je Kanselo u 20. minutu duplirao prednost na asistenciju Silve, da bi Gindogan postigao novi gol u 30. minutu.
Sterling je asistirao Mahrezu u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena za 4:0.
Alžirac je u 57. minutu uzvratio asistenciju Sterlingu za 5:0 i veoma ubedljivu pobedu tima iz Mančestera.