Siti brojao do 6, Haland do 5, De Brujne do 4

Izvor: B92, 27.Feb.2024, 23:59

Mančester siti plasirao se u četvrtfinale FA kupa pobedom nad Lutonom u gostima rezultatom 6:2 (3:1).

Meč je u potpunosti protekao u znaku Erlinga Halanda, napadača "građana" koji je postigao prvih pet pogodaka svog tima.

Norvežanin je pogađao, redom: u 2, 18, 40, 55. i na kraju 58. minutu.

Prve četiri asistencije dobio je od maestralnog Kevina de Brujnea, a za peti gol loptu mu je dodao Bernardo Silva.

Između toga je Luton, u 45. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i 52. minutu uspeo da smanji na 3:2 golovima Džordana Klarka i asistencijama Rosa Barklija.

Tačku na prolaz Sitija stavio je Mateo Kovačić u 76. minutu, a asistencija se pisala Džonu Stounsu.

Tim Pepa Gvardiole će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela između Vulverhemptona i Brajtona.

Lester je posle produžetaka savladao Bornmut u gostima rezultatom 1:0 (0:0).

Na jedini gol na susretu čekalo se do 105. minuta kada je Išahaku Fatavu postigao gol za prolaz "lisica".

Na taj način zakazao je okršaj Lestera sa Koventrijem u borbi za polufinale FA kupa.